https://arten.fi/wp-content/uploads/2026/01/SKY-Multi-G2-kiinnitysrima.jpg, https://arten.fi/wp-content/uploads/2026/01/Valonjakauma-SKY-Multi-G2.jpg
| Nimi | SPACE Multi 20-42W DALI 300×1200 DIP |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-PL1200-MLTWDIP-DALI |
| Sähkönumero | 4246550 |
| Teho | 20-42W |
| Värilämpö | 3000K/4000K/5700K, valittavissa DIP-kytkimellä |
| Valon määrä @4000K | 1930-4050 lumen |
| Valotehokkuus | 96 lumen/W |
| Asennustapa | Uppoasennus, pinta-asennus erillisellä kehyksellä |
| Koko | 295mm*1195mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Suojausluokka | II |
| Käyttöikä | L80B10 56 000h |
| Valovirran alenema | 56 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 120° |
| Optiikka | mikroprisma UGR<19 |
| Ohjaustapa | DALI / PUSH |
| Liitäntälaite | erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 5*0,75-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus ja oikosulku |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 85 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 138 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 172 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 142 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 230 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 287 |
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat