| Nimi | NOVA DEEP G2 Multi 228 V FS |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-ND228VFS-MLTDIP |
| Sähkönumero | 4164019 |
| Teho | 12W-36W, valittavissa valaisimesta |
| Värilämpö | 3000K/4000K/5000K, valittavissa valaisimesta |
| Valon määrä | 1200-3740 lumen |
| Valotehokkuus | 100-110 lm/W |
| Asennustapa | Uppoasennus |
| Halkaisija | 228mm |
| Asennusaukko | 200-210mm |
| Korkeus (mm) | 99mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Rungonvärin värikoodi | RAL 9016 |
| Kotelointiluokka | IP54 |
| Suojausluokka | II |
| Käyttöikä L80B10 | 100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>90 |
| Valon avautumiskulma | 36° |
| Ohjaustapa | ON/OFF, multipower |
| Virtalähde | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Virtalähde kotelointiluokka | IP20 |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.95 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 56 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 90 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 113 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 93 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 150 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 188 |