| Nimi | NOVA DEEP G2 Multi 172 DALI V FS |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-ND172VFS-MLTDIP-DALI |
| Sähkönumero | 4164011 |
| Teho | 12W-24W, valittavissa valaisimesta |
| Värilämpö | 3000K/4000K/5000K, valittavissa valaisimesta |
| Valon määrä | 1200-2640 lumen |
| Valotehokkuus | 100-110 lm/W |
| Asennustapa | Uppoasennus |
| Halkaisija | 172mm |
| Asennusaukko | 150-165mm |
| Korkeus (mm) | 90mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Rungonvärin värikoodi | RAL 9016 |
| Kotelointiluokka | IP54 |
| Suojausluokka | II |
| Käyttöikä L80B10 | 100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>90 |
| Valon avautumiskulma | 36° |
| Ohjaustapa | DALI |
| Virtalähde | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Virtalähde kotelointiluokka | IP20 |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 5×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.95 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 62 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 102 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 127 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 105 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 170 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 212 |