LUCEO RL Multi musta on ammattilaisen valinta korkealaatuiseen sisävalaistukseen. Tämä tyylikäs 3-vaihekiskoon asennettava spottivalaisin sopii koteihin, mutta myös esimerkiksi myymälöihin, gallerioihin ja toimistoihin.
Monipuolisen valaisimen teho (10W, 12W, 15W) ja värilämpötila (3000K, 4000K, 5000K) ovat valittavissa
Valaistussuunnittelijat arvostavat kiskovalaisimen tinkimätöntä valonlaatua: korkea värintoisto (CRI>90), MacAdam 3 SDCM ja matala häikäisy (UGR<19) takaavat luonnollisen ja miellyttävän valaistuksen. 36° avautumiskulma kohdistaa valon tehokkaasti.
Kestävä alumiinirunko (RAL9016 valkoinen) ja pitkä 100 000h käyttöikä (L70B50) takaavat luotettavan ja kustannustehokkaan toiminnan.
| Nimi | LUCEO RL Multi musta |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-LCRL65M-MLTDIP |
| Sähkönumero | 4135951 |
| Teho | 10W/12W/15W |
| Värilämpö | 3000K/4000K/5000K |
| Valon määrä | 930-1300lm |
| Valotehokkuus | 90-100lm/W |
| Asennustapa | Valaisinkiskoasennus |
| Halkaisija | 65mm |
| Pituus (mm) | 180mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Rungonvärin värikoodi | RAL9005 |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Suojausluokka | I |
| Käyttöikä L70B50 | 100 000h |
| Värintoistoindeksi | CRI>90 |
| Valon avautumiskulma | 36° |
| Häikäisyindeksi | UGR<19 |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Ohjaustapa | ON/OFF, multipower |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Liitintyyppi | 3-vaihekisko |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | >0.9 |
| Käyttölämpötila | -20°C -45°C |