LUCEO SF Multi valkoinen on pintaan asennettava valaisin, joka tuo joustavuutta ja tehokkuutta valaistusprojekteihin. Se on ihanteellinen ratkaisu valaistussuunnittelijoille, sähköurakoitsijoille ja asentajille, jotka arvostavat säädettävyyttä ja helppoa asennettavuutta.
Tämä monipuolinen valaisin tarjoaa laajat säätömahdollisuudet. Teho on dipattavissa 10W, 12W tai 15W, ja värilämpötila on säädettävissä dippikytkimellä 3000K, 4000K tai 5000K. Tämä mahdollistaa valaistuksen hienosäädön kohteen tarpeiden mukaan. Erinomainen värintoistoindeksi (CRI>90) ja matala häikäisyindeksi (UGR<19) takaavat miellyttävän ja laadukkaan valaistuksen ilman kompromisseja. MacAdam 3 SDCM varmistaa lisäksi tasaisen valonlaadun. Asennus on tehty vaivattomaksi ketjutettavalla liitännällä ja jousiliittimillä (3×0,5-2,5mm).
| Nimi | LUCEO SF Multi valkoinen |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-LCSF65V-MLTDIP |
| Sähkönumero | 4135948 |
| Teho | 10W/12W/15W |
| Värilämpö | 3000K/4000K/5000K |
| Valon määrä | 930-1300lm |
| Valotehokkuus | 90-100lm/W |
| Asennustapa | Pinta-asennus |
| Halkaisija | 65mm |
| Pituus (mm) | 180mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Rungonvärin värikoodi | RAL9016 |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Suojausluokka | I |
| Käyttöikä L70B50 | 100 000h |
| Värintoistoindeksi | CRI>90 |
| Valon avautumiskulma | 36° |
| Häikäisyindeksi | UGR<19 |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Ohjaustapa | ON/OFF, multipower |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | >0.9 |
| Käyttölämpötila | -20°C -45°C |