LUCEO RLH Multi valkoinen on ensiluokkainen ripustettava valaisinkiskovalaisin. Suunniteltu valaistussuunnittelijoille, sähköurakoitsijoille ja asentajille, tämä tyylikäs ja tehokas valaisin mukautuu saumattomasti erilaisiin tila- ja tunnelmatarpeisiin.
Valaisimen teho on dipattavissa 10W, 12W tai 15W, ja värilämpötila säädettävissä dippikytkimellä 3000K, 4000K tai 5000K. Korkea värintoistoindeksi (CRI>90) ja matala häikäisyindeksi (UGR<19) varmistavat laadukkaan lopputuleman valaistuksessa. Asennus kolmivaihekiskoon on nopeaa ja vaivatonta. Kestävästä alumiinista valmistetun rungon ja 100 000 tunnin käyttöiän ansiosta LUCEO RLH Multi on pitkäikäinen ja luotettava ratkaisu.
| Nimi | LUCEO RLH Multi valkoinen |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-LCRLH65V-MLTDIP |
| Sähkönumero | 4135952 |
| Teho | 10W/12W/15W |
| Värilämpö | 3000K/4000K/5000K |
| Valon määrä | 930-1300lm |
| Valotehokkuus | 90-100lm/W |
| Asennustapa | Valaisinkiskoasennus |
| Halkaisija | 65mm |
| Pituus (mm) | 180mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Rungonvärin värikoodi | RAL9016 |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Suojausluokka | I |
| Käyttöikä L70B50 | 100 000h |
| Värintoistoindeksi | CRI>90 |
| Valon avautumiskulma | 36° |
| Häikäisyindeksi | UGR<19 |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Ohjaustapa | ON/OFF, multipower |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Liitintyyppi | 3-vaihekisko |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | >0.9 |
| Käyttölämpötila | -20°C -45°C |