ARIAL Multi 125 20-40W – Tehokkaaseen ja häikäisemättömään valaistukseen
ARIAL Multi on laadukas moduulivalaisin, joka on suunniteltu erityisesti toimistoihin, kouluihin, käytäville ja muihin julkisiin tiloihin. Sen häikäisemätön mikroprismakupu (UGR <19) täyttää toimistovalaistuksen vaatimukset ja takaa visuaalisen miellyttävyyden työskentely- ja oppimisympäristöissä.
Valaisin tarjoaa joustavuutta: teho on säädettävissä 2 watin välein 20W:sta aina 40W:iin, ja valon määrä skaalautuu 2500–5000 lumenin välillä. Neutraalin valkoinen 4000K värilämpötila tukee vireyttä ja keskittymistä, ja 125 lm/W valotehokkuus varmistaa energiatehokkaan lopputuloksen. Värintoistoindeksi CRI 80 tuo esiin tilojen sävyt luonnollisesti. IP44-suojaus tekee valaisimesta sopivan myös kosteisiin tiloihin, kuten saniteettitiloihin ja keittiöihin.
Asennusmahdollisuudet:
Valaisimen ja virtalähteen lisäksi toimitukseen kuuluu ketjutettava kytkentärasia.
Takuu 5 vuotta.
Korvaa poistuneen mallin ARIAL Multi 120 16W-36W ON/OFF 4000K JPL-MO6060B-MLT120-MP snro. 4246544 ja ARIAL 36W ON/OFF IP20 4000K, JPL-MO6060B-36W120-MP snro. 4236797.
| Nimi | ARIAL Multi 125 20W-40W MP |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-MO6060-MLT125-MP |
| Sähkönumero | 4135919 |
| Teho | 20-40W |
| Värilämpö | 4000K |
| Valon määrä @4000K | 2500-5000 lumen |
| Valotehokkuus | 125 lumen/W |
| Asennustapa | Pinta-asennus erillisellä kehyksellä, Uppoasennus |
| Koko | 595mm*595mm |
| Korkeus (mm) | 25mm |
| Rungon materiaali | SPCC |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP44/20 |
| Suojausluokka | II |
| IK-luokitus | IK04 |
| Käyttöikä | L80B10 100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 90° |
| Häikäisyindeksi | UGR<19 |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Optiikka | Mikroprisma |
| Ohjaustapa | ON/OFF |
| Liitäntälaite | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Liitäntälaitteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus ja oikosulku |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 55 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 90 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 112 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 93 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 150 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 187 |
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat