ARIAL Multi 125 20-40W DALI – Tehokkaaseen ja häikäisemättömään valaistukseen
ARIAL Multi on moduulivalaisin, joka on suunniteltu erityisesti toimistoihin, kouluihin, käytäville ja muihin julkisiin tiloihin. Sen häikäisemätön mikroprismakupu (UGR <19) täyttää toimistovalaistuksen vaatimukset ja takaa visuaalisen miellyttävyyden työskentely- ja oppimisympäristöissä.
Valaisin tarjoaa joustavuutta: teho on säädettävissä 2 watin välein 20W:sta aina 40W:iin, ja valon määrä skaalautuu 2500–5000 lumenin välillä. Neutraalin valkoinen 4000K värilämpötila tukee vireyttä, ja 125 lm/W valotehokkuus varmistaa energiatehokkaan lopputuloksen. Värintoistoindeksi CRI 80 tuo esiin tilojen sävyt luonnollisesti. IP44-suojaus tekee valaisimesta sopivan myös kosteisiin tiloihin, kuten saniteettitiloihin ja keittiöihin.
DALI-ohjaus mahdollistaa valon tarkan säätämisen tilan ja käyttäjän tarpeiden mukaan. Valaisin soveltuu myös painonappikäyttöön esimerkiksi luokkahuoneratkaisuissa.
Asennusmahdollisuudet:
Valaisimen ja virtalähteen lisäksi toimitukseen kuuluu ketjutettava kytkentärasia.
Takuu 5 vuotta.
Korvaa poistuneen mallin ARIAL Multi 120 16W-36W DALI 4000K JPL-MO6060B-MLT120-MP-DALI snro. 4246547
| Nimi | ARIAL Multi 125 20W-40W DALI MP |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-MO6060-MLT125-MP-DALI |
| Sähkönumero | 4135922 |
| Teho | 20-40W |
| Värilämpö | 4000K |
| Valon määrä @4000K | 2500-5000 lumen |
| Valotehokkuus | 125 lumen/W |
| Asennustapa | Pinta-asennus erillisellä kehyksellä, Uppoasennus |
| Koko | 595mm*595mm |
| Korkeus (mm) | 25mm |
| Rungon materiaali | SPCC |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP44/20 |
| Suojausluokka | II |
| IK-luokitus | IK04 |
| Käyttöikä | L80B10 100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 90° |
| Häikäisyindeksi | UGR<19 |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Optiikka | Mikroprisma |
| Ohjaustapa | DALI, PUSH-DIM |
| Liitäntälaite | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Liitäntälaitteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 5×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus ja oikosulku |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 85 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 138 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 172 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 142 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 230 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 287 |
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat