VIDA Multi
VIDA Multi on IP66- ja IK08 luokiteltu pihapiirivalaisin. Käyttökohteina esimerkiksi pihat, parkki-, ja kulkualueet. Valaisimesta on valittavissa teho 20W, 40W tai 72W. Valon määrä 2200-9800 lumen. Värilämpö 3000K tai 4000K valittavissa valaisimesta. Pylväs ei sisälly toimitukseen.
Lisätarvikkeena saatavana Sovite 60mm VIDA Multi sähkönumero.4512937.
| Nimi | VIDA Multi |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-VIDA458-MLTDIP |
| Sähkönumero | 4512936 |
| Teho | 20W/40W/72W |
| Värilämpö | DIP 3000K/4000K |
| Valon määrä @3000K | 1130 lumen |
| Valon määrä @4000K | 2200-9800 lumen |
| Valotehokkuus | 110-130 lumen/W (4000K) |
| Asennustapa | Pylväsasennus (pylväs ei sisälly toimitukseen) |
| Leveys (mm) | 458mm |
| Korkeus (mm) | 287mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Kotelointiluokka | IP66 |
| Suojausluokka | I |
| Käyttöikä | L70B50 >100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L70 |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Ylös suuntautuva hajavalo (ULR) : | < 2% |
| Ohjaustapa | ON/OFF |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitäntä | 3×1,5mm2 kumikaapeli, pituus 6m |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -30…+50°C |
| Suojaus | 10kV ylijännitesuojaus |
| GTIN-koodi | 6430080494651 |