VERA Multi antrasiitti
VERA Multi antrasiitti on seinä-asennettava, IP66- ja IK08 luokiteltu painevalettu alumiinirunkoinen ylös – ja alaspäin valon suuntaava valaisin. Valaisimesta valittavissa DIP-kytkimellä teho ja värilämpö 2700K, 3000K tai 4000K. Käyttökohteina ulkoseinät ja pystytolpat.
Tehovalinnat (4000K):
| Tuotekoodi | JPL-SV215ADUO-MLTDIP |
|---|---|
| Sähkönumero | 4512940 |
| Saatavuus | Varastotuote |
| Teho | DIP 20W / 25W / 30W / 36W / 40W |
| Värilämpö | DIP 2700K/3000K/4000K |
| Valon määrä @4000K | 20W 2400lumen, 25W 3000 lumen, 25W 3600 lumen, 36W 4320 lumen, 40W 4800 lumen |
| Valotehokkuus | 120 lumen/W |
| Asennustapa | Seinäasennus |
| Koko | 150mm*120mm*215mm |
| Rungon materiaali | Painevalettu alumiini + PC |
| Rungon väri | Antrasiitti |
| Rungonvärin värikoodi | RAL 870-3 |
| Kotelointiluokka | IP66 |
| Suojausluokka | I |
| L90B50 | 100 000h |
| Valovirran alenema | 110 000h L90 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 30° |
| Ohjaustapa | ON/OFF |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0, 5-2, 5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -30…+45°C |
| Suojaus | Ylijännitesuojaus 1.5kV |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 29 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 46 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 58 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 29 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 46 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 58 |