VALTO Multi 840 571-90 on teollisuus- ja ulkotilojen käyttöön suunniteltu valaisin, joka yhdistää korkean valotehon ja kestävän rakenteen. Se soveltuu erityisesti varastoihin, tuotantotiloihin ja katettuihin ulkoalueisiin, joissa vaaditaan luotettavaa ja tehokasta valaistusta.
Valaisimessa on DIP-kytkimellä valittava teho, mikä mahdollistaa valovirran optimoinnin kohteen mukaan ilman erillisiä tuotevariaatioita. Tasainen 90 asteen valonjako tukee hyvää yleisvalaistusta, ja korkea valotehokkuus pitää energiankulutuksen hallinnassa.
Runko on valmistettu painevaletusta kierrätetystä alumiinista, ja IP65-luokitus sekä hyvä iskunkestävyys varmistavat toiminnan vaativissakin olosuhteissa. Zhaga-yhteensopivuus tuo joustavuutta ohjaukseen ja mahdollistaa järjestelmän laajentamisen tarpeen mukaan.
| Nimi | VALTO Multi 840 571-90 |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-VAL571-MLT-840-90 |
| Sähkönumero | 4309314 |
| Teho | DIP 50W/75W/100W |
| Värilämpö | 4000K |
| Valon määrä @4000K | 8250lm / 12370lm / 16500lm |
| Valon määrä | 8250lm / 12370lm / 16500lm |
| Valotehokkuus | 165 lm/W |
| Asennustapa | Pinta-asennus, Ripustus |
| Koko | 571x102x100 |
| Pituus (mm) | 571mm |
| Leveys (mm) | 102mm |
| Korkeus (mm) | 100mm |
| Rungon materiaali | Painevalettu kierrätetty alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Rungonvärin värikoodi | RAL9017 |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| IK-luokitus | IK08 |
| Käyttöikä L70B50 | 140 000h |
| Käyttöikä L80B10 | 87 000h |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 90° |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Syöttöjännite | 120-240VAC |
| Ohjaustapa | Zhaga -yhteensopiva |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |