VALTO Multi 840 571-40120 on teollisuus- ja ulkotilojen käyttöön suunniteltu valaisin, joka yhdistää korkean valotehon ja kestävän rakenteen. Se soveltuu erityisesti varastoihin, tuotantotiloihin ja katettuihin ulkoalueisiin, joissa vaaditaan luotettavaa ja tehokasta valaistusta.
Valaisimessa on DIP-kytkimellä valittava teho, mikä mahdollistaa valovirran optimoinnin kohteen mukaan ilman erillisiä tuotevariaatioita. Epäsymmetrinen 40×120° valonjako ohjaa valon tehokkaasti haluttuun suuntaan ja soveltuu erityisesti käytävä- ja hyllyvalaistukseen.
Runko on valmistettu painevaletusta kierrätetystä alumiinista, ja IP65-luokitus sekä hyvä iskunkestävyys varmistavat toiminnan vaativissakin olosuhteissa. Zhaga-yhteensopivuus tuo joustavuutta ohjaukseen ja mahdollistaa järjestelmän laajentamisen tarpeen mukaan.
| Nimi | VALTO Multi 840 571-40120 |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-VAL571-MLT-840-40120 |
| Sähkönumero | 4309324 |
| Teho | DIP 50W/75W/100W |
| Värilämpö | 4000K |
| Valon määrä @4000K | 8250lm / 12370lm / 16500lm |
| Valon määrä | 8250lm / 12370lm / 16500lm |
| Valotehokkuus | 165 lm/W |
| Asennustapa | Pinta-asennus, Ripustus |
| Koko | 571x102x100 |
| Pituus (mm) | 571mm |
| Leveys (mm) | 102mm |
| Korkeus (mm) | 100mm |
| Rungon materiaali | Painevalettu kierrätetty alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Rungonvärin värikoodi | RAL9017 |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| IK-luokitus | IK08 |
| Käyttöikä L70B50 | 140 000h |
| Käyttöikä L80B10 | 87 000h |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | epäsymmetrinen 40°x120° |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Syöttöjännite | 120-240VAC |
| Ohjaustapa | Zhaga -yhteensopiva |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |