DOME FLAT Multi 690
DOME FLAT Multi 690 on IP66- ja IK08 luokiteltu pollarivalaisin. Pollarivalaisimia käytetään esimerkiksi parkki- ja istutusalueiden, pihakäytävien ja kodin sisäänkäynnin sekä terassien valaistuksessa. Teho valittavissa valaisimesta 8W, 12W, 18W tai 24W, sekä värilämpö 3000K tai 4000K. Valon määrä 780-2640 lumen (4000K).
Saatavissa myös DOME Multi 500 ja DOME Multi 800 mallit. Lisätarvikkeina saatavissa peitekansi sähkönumero 4512945 ja maakiinnitykseen Asennusrauta DOME Multi.
| Nimi | DOME FLAT Multi 690 |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-DOME690FL-MLTDIP |
| Sähkönumero | 4512955 |
| Teho | 8W/12W/18W/24W |
| Värilämpö | DIP 3000K/4000K |
| Valon määrä @3000K | 1130 lumen |
| Valon määrä @4000K | 780-2640 lumen |
| Valotehokkuus | 110-130 lumen/W (4000K) |
| Asennustapa | Maa-asennus |
| Halkaisija | 170mm |
| Korkeus (mm) | 690 mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Kotelointiluokka | IP66 |
| Suojausluokka | I |
| Käyttöikä | L70B50 >100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L70 |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Ylös suuntautuva hajavalo (ULR) : | < 2% |
| Ohjaustapa | ON/OFF |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | kytkentärasia (IP65) jousiliittimellä |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -25…+50°C |
| Suojaus | Ylikuormitus ja oikosulku |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 43 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B13 | 56 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 69 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 87 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 43 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C13 | 56 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 69 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 87 |
| GTIN-koodi | 6430080495429 |