DELTA DOWN 10W valkoinen
DELTA DOWN on alaspäin valon suuntaava alumiinirunkoinen valaisin. Värilämpötila valittavissa myös valaisimesta, vaihtoehdot 3000K, 4000K tai 5700K. Tämä malli on IP65- luokiteltu, soveltuu ulos ja kosteisiin tiloihin. Valon määrä 400 lm (4000K).
Valaisimen mukana tulevat korokepalat mahdollistavat asennuksen myös pintakaapeloinnilla.
Valonlähteenä on kiinteä LED, ei polttimon vaihtoja. Valaisin on ketjutettavissa MMJ-kaapelilla.
Saatavilla myös ylös- ja alaspäin suuntaava DELTA DUO 10W valkoinen -malli.
Valaisimen käyttökohteet
| Nimi | DELTA DOWN 10W valkoinen |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-SV200V-10WDIP-DOWN |
| Sähkönumero | 4512918 |
| Teho | 10W |
| Värilämpö | DIP-kytkin 3000K/4000K/5700K |
| Valon määrä @3000K | 360 lumen |
| Valon määrä @4000K | 400 lumen |
| Valotehokkuus | 40 lumen/W |
| Asennustapa | Pinta-asennus |
| Koko | 200mm*100mm*60mm |
| Rungon materiaali | Painevalettu alumiini + PC |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Rungonvärin värikoodi | RAL 9016 |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| Suojausluokka | I |
| Käyttöikä L80B50 | 100 000h |
| Valovirran alenema | 100 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 115° |
| Ohjaustapa | ON/OFF |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Oikosulku, ylijännite ja ylikuumeneminen |