CORE ON/OFF 12W valkoinen 4000K – Matalarakenteinen yleisvalaisin
CORE ON/OFF 12W on tehokas ja matalarunkoinen alasvalo, joka soveltuu erinomaisesti käytävä-, aula- ja asuintilojen yleisvalaistukseen.
Leveä 110° avautumiskulma takaa tasaisen valonjaon. CRI>80 värintoisto soveltuu hyvin yleisvalaistuksen tarpeisiin. Vain 24 mm korkea valaisimen runko mahdollistaa asennuksen myös ahtaisiin asennustiloihin. IP44-luokitus tekee siitä sopivan kosteisiin tiloihin, kuten kylpyhuoneisiin tai muihin kosteisiin tiloihin.
Valaisimissa on ketjutettava kytkentärasia jousiliittimillä sekä painettava vedonpoisto, joka nopeuttaa asentamista. Soveltuu suoraan MMJ-kaapelointiin.
Vastaavan himmennettävän mallin löydät täältä.
| Nimi | CORE ON/OFF 12W valkoinen 4000K |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-UP170V-12W-4000K |
| Sähkönumero | 4135931 |
| Teho | 12W |
| Värilämpö | 4000K |
| Valon määrä @3000K | 1250 lumen |
| Valotehokkuus | 104 lumen/W |
| Halkaisija | 170mm |
| Asennusaukko | 157-163mm |
| Korkeus (mm) | 24mm |
| Upotetun osan korkeus | 22mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP44 |
| Suojausluokka | II |
| Käyttöikä L70B10 | >100 000h Ta 45°C |
| Käyttöikä L80B10 | 70 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 70 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 110° |
| Ohjaustapa | ON/OFF |
| Virtalähde | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Virtalähde kotelointiluokka | IP20 |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 155 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B13 | 202 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 248 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 310 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 155 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C13 | 202 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 248 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 310 |