ARIAL HIDE Multi 140V on uppoasennettava moduulivalaisin, joka on suunniteltu toimistoihin, oppimisympäristöihin ja muihin tiloihin, joissa valaistuksen laatu ja häikäisyn hallinta ovat keskeisiä. Selkeälinjainen rakenne integroituu huomaamattomasti kattopintaan.
Valaisimen valkoinen heijasteoptiikka ohjaa valon hallitusti ja tasaisesti tilaan. Kahdelta sivulta avautuva valonjako tuottaa miellyttävän, työskentelyyn soveltuvan valaistuksen, jossa häikäisy pysyy matalana (UGR<16). Valon sävy on valittavissa 3000K tai 4000K suoraan valaisimesta, mikä helpottaa kohdekohtaista suunnittelua ja käyttöönottoa.
Tehoalueen (20–40 W) ja valovirran ansiosta valaisin soveltuu monipuolisesti erilaisiin tiloihin, ja sen rakenne tukee pitkäikäistä ja huoltovapaata käyttöä.
Asennusmahdollisuudet:
Takuu 5 vuotta.
| Nimi | ARIAL HIDE Multi 140V 20W-40W 2CCT |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-MO6060HV-MLT140-2CCT |
| Sähkönumero | 4135963 |
| Teho | 20-40W |
| Värilämpö | 3000K/4000K, valittavissa valaisimesta |
| Valon määrä @4000K | 2800-5600 lumen |
| Valotehokkuus | 140 lumen/W |
| Asennustapa | Uppoasennus |
| Pituus (mm) | 595mm |
| Leveys (mm) | 595m |
| Korkeus (mm) | 30mm |
| Rungon materiaali | SPCC |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Suojausluokka | II |
| IK-luokitus | IK04 |
| Käyttöikä | L80B10 100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 70° |
| Häikäisyindeksi | UGR<16 |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Optiikka | Valkoinen heijaste |
| Ohjaustapa | ON/OFF |
| Liitäntälaite | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Liitäntälaitteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus ja oikosulku |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 55 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 90 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 112 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 93 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 150 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 187 |
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat