ARIAL HIDE Multi 140B 2CCT DALI on uppoasennettava moduulivalaisin, joka on suunniteltu toimistoihin, oppimisympäristöihin ja muihin työskentelytiloihin, joissa vaaditaan hallittua ja häikäisemätöntä valaistusta.
Valaisimen kirkas heijasteoptiikka jakaa valon tasaisesti tilaan. Ratkaisu tuottaa miellyttävän ja tasapainoisen valaistuksen, jossa häikäisy pysyy matalana (UGR<16). Värilämpötila on valittavissa 3000K tai 4000K, mikä mahdollistaa valaistuksen sovittamisen kohteen tarpeisiin.
DALI-ohjaus tuo joustavuutta valaistuksen säätöön ja energianhallintaan, ja valittava teho helpottaa käyttöönottoa eri tiloissa.
Asennusmahdollisuudet:
Takuu 5 vuotta.
| Nimi | ARIAL HIDE Multi 140B 20W-40W DALI 2CCT |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-MO6060HB-MLT140-2CCT-DALI |
| Sähkönumero | 4135964 |
| Teho | 20-40W |
| Värilämpö | 3000K/4000K, valittavissa valaisimesta |
| Valon määrä @4000K | 2800-5600 lumen |
| Valotehokkuus | 140 lumen/W |
| Asennustapa | Uppoasennus |
| Pituus (mm) | 595mm |
| Leveys (mm) | 595m |
| Korkeus (mm) | 30mm |
| Rungon materiaali | SPCC |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Suojausluokka | II |
| IK-luokitus | IK04 |
| Käyttöikä | L80B10 100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 90° |
| Häikäisyindeksi | UGR<16 |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Optiikka | Kirkas heijaste |
| Ohjaustapa | DALI |
| Liitäntälaite | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Liitäntälaitteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 5×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus ja oikosulku |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 55 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 90 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 112 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 93 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 150 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 187 |
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat