VOLTA PLUG 10W musta – Monipuolinen seinävalaisin integroidulla pistorasialla
Tehokas ja tyylikäs VOLTA PLUG 10W musta on suunniteltu vastaamaan vaativimpienkin valaistus- ja sähköistystarpeisiin ulko-olosuhteissa. Tämä alumiinirunkoinen seinävalaisin tarjoaa 10W LED-valaistuksen lisäksi kätevän integroidun 2-osaisen pistorasian, joka tehostaa ulkotilojen toimivuutta.
Valaisimen värilämpötila on valittavissa 2700K, 3000K tai 4000K välillä, ja valon suunta sekä avautumiskulma (15-120°) ovat säädettävissä, mahdollistaen tarkan kohdistuksen ja tunnelman luomisen. Voit valita valaisimesta myös pelkän ylä- tai alavalon käytettäväksi. TRIAC-himmennys antaa täyden kontrollin valaistuksen voimakkuuteen. IP65-luokitus yläpuolelta ja IP54-luokitus alapuolelta takaavat luotettavan toiminnan. Ketjutettavuus ja jousiliitin (3×0.5-2.5mm) nopeuttavat ja helpottavat asennusta.
Tutustu koko VOLTA-mallistoon.
| Nimi | VOLTA PLUG 10W musta |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-VLTP165M-10WDIP |
| Sähkönumero | 4512976 |
| Teho | 10W |
| Värilämpö | 2700K/3000K/4000K |
| Valon määrä @2700K | 680 lumen |
| Valon määrä @3000K | 700 lumen |
| Valon määrä @4000K | 750 lumen |
| Asennustapa | Seinäasennus |
| Koko | 165mm*130mm*123mm |
| Pituus (mm) | 165mm |
| Leveys (mm) | 130mm |
| Korkeus (mm) | 123mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Rungonvärin värikoodi | RAL 9005 |
| Kotelointiluokka | IP65, alapuolelta IP54 |
| Suojausluokka | I |
| Käyttöikä L70B10 | 70 000h |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 15-120°, valon suunta valittavissa |
| Toimitussisältö | Valaisin + 2-os. pistorasia integroituna |
| Ohjaustapa | TRIAC-himmennys |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0.5-2.5mm |
| Käyttöjännite | 220-240VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Oikosulku, ylijännite ja ylikuumeneminen |