ORIENT G2 7W musta
ORIENT G2 7W on musta, upotettava LED-alasvalo, joka sopii hyvin sekä kodin että julkisten tilojen laadukkaaseen yleis- ja kohdevalaistukseen. Valaisimen värilämpötila on valittavissa suoraan valaisimesta 2700K, 3000K tai 4000K, joten sama tuote mukautuu helposti erilaisiin tiloihin ja valaistustarpeisiin.
Valaisin tuottaa 680–750 lumenin valovirran ja sen 36 asteen avautumiskulma antaa hallitun, selkeän valokeilan. Kallistettava 30 asteen rakenne helpottaa valon suuntaamista esimerkiksi käytävillä, oleskelutiloissa, myymälöissä ja muissa kohteissa, joissa valon tarkka kohdistaminen on tärkeää. Korkea CRI>90 värintoisto tuo tilan värit esiin luonnollisesti ja miellyttävästi.
IP54-kotelointiluokituksen ansiosta ORIENT G2 soveltuu myös tiloihin, joissa valaisimelta vaaditaan parempaa suojausta pölyä ja roiskeita vastaan. Alumiinirunko ja pitkä käyttöikä tekevät siitä kestävän valinnan vaativaan käyttöön. Valaisin on TRIAC-himmennettävä ja ketjutettava.
| Nimi | ORIENT G2 7W musta |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-SA95M-7WDIP |
| Sähkönumero | 4164055 |
| Teho | 7W |
| Värilämpö | 2700K, 3000K, 4000K, valittavissa valaisimesta |
| Valon määrä | 680-750 lumen |
| Valotehokkuus | 97-107 lumen/W |
| Halkaisija | 95mm |
| Asennusaukko | 75-83mm |
| Korkeus (mm) | 40mm |
| Upotetun osan korkeus | 38mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Kotelointiluokka | IP54 |
| Suojausluokka | II |
| Käyttöikä L70B10 | >100 000h Ta 45°C |
| Käyttöikä L80B10 | 68 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 68 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>90 |
| Valon avautumiskulma | 36° |
| Kallistuskulma | 30° |
| Ohjaustapa | TRIAC-himmennys |
| Virtalähde | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Virtalähde kotelointiluokka | IP20 |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0.5-2.5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 155 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B13 | 202 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 248 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 310 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 155 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C13 | 202 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 248 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 310 |