| Nimi | NOVA MULTI 190 musta |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-KA190M-MLTDIP |
| Sähkönumero | 4135999 |
| Teho | 12W – 34W |
| Värilämpö | DIP 3000K/3500K/4000K |
| Valon määrä | 1270 – 3600 lumen |
| Valotehokkuus | 106 lumen/W |
| Halkaisija | 190mm |
| Asennusaukko | 155-180mm |
| Korkeus (mm) | 45mm |
| Upotetun osan korkeus | 42mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Rungonvärin värikoodi | RAL9005 |
| Kotelointiluokka | IP44 |
| Suojausluokka | II |
| Käyttöikä L70B10 | >100 000h Ta 45°C |
| Käyttöikä L80B10 | 77 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 77 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 90° |
| Ohjaustapa | ON/OFF, multipower |
| Virtalähde | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Virtalähde kotelointiluokka | IP20 |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 28 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B13 | 36 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 45 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 56 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 46 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C13 | 60 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 74 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 93 |