NOVA DEEP 10W valkoinen TW Zigbee – Älykästä ja häikäisemätöntä valaistusta
NOVA DEEP 10W TW Zigbee on syvään upotettu alasvalo, joka yhdistää korkean visuaalisen mukavuuden ja modernin Zigbee-ohjattavuuden. Värilämpötila ja kirkkaus ovat portaattomasti säädettävissä Zigbee-verkon kautta esimerkiksi Philips Hue -sovelluksella tai erillisellä ohjaimella. Toiminta edellyttää Zigbee-sillan (kuten Philips Hue Bridge) liittämistä langattomaan verkkoon.
Valaisin soveltuu erityisesti tiloihin, joissa häikäisemättömyys ja valon laadukkuus ovat keskiössä – kuten toimistoihin, asiakastiloihin ja koteihin, joissa oleskellaan pitkään. Syvä heijastin ja UGR<19 -häikäisyindeksi takaavat miellyttävän valon. Värintoistoindeksi CRI >95 takaa luonnollisen ja tarkan valaistuksen.
Avautumiskulma 36° tuottaa selkeän ja rajatun valonjaon, joka luo tilaan ryhtiä ja korostuksia. IP44-luokitus tekee siitä sopivan kosteisiin tiloihin, ja jousiliittimin ketjutettava rakenne nopeuttaa asentamista.
Aamu, työ ja ilta – käytännön ohjauksia Zigbee-verkon kautta: luo lämmin valo herätykseen, kirkas päivänvalo työskentelyyn ja pehmeä tunnelma iltaan – kaikki yhdellä sovelluksella.
Saatavana myös mustana, sekä valkoisella tai mustalla heijastimella.
| Nimi | NOVA DEEP 10W valkoinen TW Zigbee |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-KAR110V-10W-ZG |
| Sähkönumero | 4291677 |
| Teho | 10W |
| Värilämpö | Portaaton säätö 3000K-5700K |
| Valon määrä @3000K | 1100 lumen |
| Valotehokkuus | 110 lumen/W |
| Halkaisija | 110mm |
| Asennusaukko | 90-95mm |
| Korkeus (mm) | 54mm |
| Upotetun osan korkeus | 52mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP44 |
| Suojausluokka | II |
| Käyttöikä L70B10 | >100 000h Ta 45°C |
| Käyttöikä L80B10 | 68 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 68 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>95 |
| Valon avautumiskulma | 60° |
| Ohjaustapa | ZIGBEE |
| Virtalähde | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Virtalähde kotelointiluokka | IP20 |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0, 5-2, 5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Pakkauskoko (kpl) | 36 |
| GTIN-koodi | 6430080494255 |