LUMINA 46W IP65 1500mm
Suljettu ja läpijohdotettu teollisuusvalaisin IP65- ja IK08-luokituksilla. Valon määrä 5850 lumen (4000K).
Valaisimen käyttökohteita ovat varastotilat, teollisuus- ja parkkihallit, autotallit sekä käytävätilat.
Valaisimen värilämpö on valittavissa DIP-kytkimellä: 3000K/4000K/5700K.
| Tuotekoodi | JPL-TV1500-46WDIP |
|---|---|
| Sähkönumero | 4309302 |
| Teho | 46W |
| Valon määrä | 5550 lumen (3000K), 5850 lumen (4000K), 5940 lumen (5700K) |
| Valotehokkuus | 121 lumen/W (3000K), 127 lumen/W (4000K), 129 lumen/W (5700K) |
| Koko | 1438mm*66mm*54mm |
| Rungon väri | Harmaa |
| Värilämpö | DIP-kytkin 3000K/4000K/5700K |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| Iskunkestävyys | IK08 |
| Suojausluokka | II |
| Himmennettävä | ei |
| Rungon materiaali | PC |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 120° |
| Käyttöikä | L80B10 62 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 62 000h L80 |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-1,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus, ylikuumenemis- ja oikosulku |
| Asennustapa | Pinta-asennus |
| Saatavuus | Varastotuote |
| Tuotekoodi | JPL-TV1500-46WDIP |
|---|---|
| Sähkönumero | 4309302 |
| Teho | 46W |
| Valon määrä | 5550 lumen (3000K), 5850 lumen (4000K), 5940 lumen (5700K) |
| Valotehokkuus | 121 lumen/W (3000K), 127 lumen/W (4000K), 129 lumen/W (5700K) |
| Koko | 1438mm*66mm*54mm |
| Rungon väri | Harmaa |
| Värilämpö | DIP-kytkin 3000K/4000K/5700K |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| Iskunkestävyys | IK08 |
| Suojausluokka | II |
| Himmennettävä | ei |
| Rungon materiaali | PC |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 120° |
| Käyttöikä | L80B10 62 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 62 000h L80 |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-1,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus, ylikuumenemis- ja oikosulku |
| Asennustapa | Pinta-asennus |
| Saatavuus | Varastotuote |