LUCA Multi 250 musta on pinta-asennettava LED-valaisin, joka on suunniteltu vaativiin olosuhteisiin.
Valaisimen teho on dipattavissa 12W/15W/18W välillä, ja värilämpötila on vaihdettavissa 3000K/4000K.
Valaisin sopii asennettavaksi sekä katto- että seinäpintaan.
Tämä painevaletusta alumiinista valmistettu valaisin on varustettu luokkansa parhailla suojausluokituksilla: IP65 suojaa pölyltä ja vesisuihkuilta, ja IK10 takaa erinomaisen iskunkestävyyden. Valaisimen kansi on tyylikkäästi valettua kovamuovia, josta valo leviää lempeästi ja häikäisemättä.
Valotehokkuus 108 lm/W (4000K) varmistaa energiatehokkaan ja kirkkaan valaistuksen enimmillään 1900 lumenin valovirralla.
| Nimi | LUCA Multi 250 musta |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-LUCA250M-MLTDIP |
| Sähkönumero | 4512979 |
| Teho | 12W/15W/18W |
| Värilämpö | DIP 3000K/4000K |
| Valon määrä @3000K | 1220-1820 lumen |
| Valon määrä @4000K | 1300-1900 lumen |
| Valotehokkuus | 108 lumen/W (4000K), 102 lumen/W (3000K) |
| Asennustapa | Pinta-asennus |
| Halkaisija | 250mm |
| Korkeus (mm) | 67mm |
| Rungon materiaali | Painevalettu alumiini |
| Rungon väri | Musta |
| Rungonvärin värikoodi | RAL9005 |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| Suojausluokka | I |
| IK-luokitus | IK10 |
| Käyttöikä | L80B10 70 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 70 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 120° |
| Ohjaustapa | ON/OFF, multipower |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus ja oikosulku |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 43 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B13 | 56 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 69 |