LINEA Multi 1500 MP IP44 DALI on ammattilaisen valinta, kun tarvitaan tehokasta yleisvalaistusta vaativiin tiloihin. Tämä monipuolinen LINEA Multi valaisin soveltuu niin pintaan, ripustukseen kuin seinään asennettavaksi.
DALI -ohjaus ja säädettävä värilämpötila (3000K tai 4000K) mahdollistavat valaistuksen hienosäädön kohteen tarpeiden mukaisesti. Korkea valotehokkuus (130 lm/W) ja pitkä käyttöikä (L80B50 96 000h) takaavat energiatehokkuuden ja minimaalisen huollontarpeen. Miellyttävä valaistus on taattu matalan häikäisyindeksin (UGR<19) ansiosta, mikä tekee siitä erinomaisen valinnan tiloihin, joissa vaaditaan hyvää visuaalista mukavuutta.
Kestävä runko (IK08, IP44) ja läpijohdotettu rakenne (5×0,5-2,5mm jousiliittimillä) tekevät LINEA Multi valaisimesta ketjutettavan ja nopeasti asennettavan.
Tutustu koko LINEA-valikoimaan.
| Nimi | LINEA 42W 1500 MP IP44 DALI |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-LIN1500MP-42WDIP-DALI |
| Sähkönumero | 4309348 |
| Teho | 42W |
| Värilämpö | 3000K/4000K, valittavissa valaisimesta |
| Valon määrä | 5400 lumen |
| Valotehokkuus | 130 lm/W |
| Asennustapa | Pinta-, ripustus- tai seinäasennus |
| Koko | 1510mm*160mm*55mm |
| Rungon materiaali | SPCC+PC |
| Kotelointiluokka | IP44 |
| Suojausluokka | I |
| Iskunkestävyys | IK08 |
| Käyttöikä | L80B50 96 000h |
| Valovirran alenema | 96 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 90° |
| Häikäisyindeksi | UGR<19 |
| Ohjaustapa | DALI |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 5×0,5-2,5mm läpijohdotettu |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus, ylikuumenemis- ja oikosulku |