LED-valonsäädin 5-600VA
Valonsäädin himmennettäville LED-valaisimille. Himmentimeen sopivan keskiö- ja peitelevyn sekä kiertonupin löydät täältä. Säädin sopii yleisimpiin kalustemalleihin.
Alla olevat keskiölevyt hyllystä:
Muut soveltuvat:
Maksimikuorman laskennassa on huomioitava valaisimien tehokerroin. Liitäntäteho = valaisimien lukumäärä x valaisimen teho / tehokerroin. Säätimessä on mahdollisuus säätää minimikuormaa.
Ladattavat tiedostot:
Asennusohje
Takuu:
Takuuehdot
Porraskytkentä (6-kytkentä). Kytketään valonsäätimelle tuleva vaihejohdin säätimen oikeaan laitaan. Kytkimelle lähtevät vaiheet kytketään säätimen vasempaan laitaan. Kytkimeltä lähtevä vaihejohdin kytketään valaisimeen.
| Nimi | LED-valonsäädin 5-600VA |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-DIMRC5-600VA |
| Sähkönumero | 2610617 |
| Koko | 71mm*71mm*41mm |
| Asennussyvyys | 23mm |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Maksimikuorma (LED) | 600 VA |
| Maksimikuorma (halogen/hehkulamppu) | 600 VA |
| Minimikuorma | 5 VA |
| Koko (kalustelevyn kanssa) | 84 x 84 x 43mm |
| Ohjaustapa | Laskevan reunan säätö (RC) |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Suojaus | Oikosulku, ylikuormitus ja ylikuumeneminen |
| GTIN-koodi | 6430080494873 |
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat