LED-valonsäädin 5-300VA
Valonsäädin himmennettäville LED-valaisimille. Himmentimeen sopivan keskiö- ja peitelevyn sekä kiertonupin löydät täältä. Säädin sopii yleisimpiin kalustemalleihin.
Alla olevat keskiölevyt hyllystä:
Muut soveltuvat:
Maksimikuorman laskennassa on huomioitava valaisimien tehokerroin. Liitäntäteho = valaisimien lukumäärä x valaisimen teho / tehokerroin. Säätimessä on mahdollisuus säätää minimikuormaa.
Normaali kytkentä.
Porraskytkentä (6-kytkentä). Kytketään valonsäätimelle tuleva vaihejohdin säätimen oikeaan laitaan. Kytkimelle lähtevät vaiheet kytketään säätimen vasempaan laitaan. Kytkimeltä lähtevä vaihejohdin kytketään valaisimeen.
| Tuotekoodi | JPL-DIMRLC5-300VA |
|---|---|
| Sähkönumero | 2610602 |
| Saatavuus | Varastotuote |
| Koko | 71mm*71mm*41mm |
| Asennussyvyys | 23mm |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Maksimikuorma (LED) | RC 300VA / RL 150VA |
| Maksimikuorma (halogen/hehkulamppu) | 300 VA |
| Minimikuorma | 5 VA |
| Koko (kalustelevyn kanssa) | 84 x 84 x 43mm |
| Himmennystapa | Laskevan reunan säätö (RC) |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Oikosulkusuojaus | Kyllä |
| Ylikuormitussuojaus | Kyllä |
| Ylikuumenemissuojaus | Kyllä |
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat