| Nimi | FORTE Multi 1500 30 |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-FRT1500-MLT-30 |
| Sähkönumero | 4309333 |
| Teho | 45W – 115W, teho valittavissa valaisimesta |
| Värilämpö | 4000K |
| Valon määrä | 8000-18 400 lumen |
| Valotehokkuus | 160-178 lumen/W |
| Asennustapa | Pinta-asennus, riippuasennus, ripustuskiskoasennus |
| Koko | 1470mm*88mm*45mm |
| Rungon materiaali | SPCC + PMMA (linssi) |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Rungonvärin värikoodi | RAL 9003 |
| Kotelointiluokka | IP23 |
| Suojausluokka | II |
| Iskunkestävyys | IK08 |
| Käyttöikä | 140 000h L70B50 |
| Valovirran alenema | 140 000h L70 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 30° |
| Ohjaustapa | ON/OFF, multipower |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä, 5×2,5mm läpijohdotettu |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 5×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus, ylikuumenemis- ja oikosulku |