DEKA 10W valkoinen
DEKA -alasvalo on neliön muotoinen yleisvalaisin asuinrakennuksiin ja käytävävalaistuksiin. Valaisimen värilämmön voi vaihtaa DIP-kytkimellä, vaihtoehdot 3000K/3500K/4000K. Tämä malli on himmennettävä ja IP44-luokiteltu, joten se soveltuu myös kosteisiin tiloihin.
Matalasta asennustilasta on etua haastavienkin tilojen valaisussa. Valaisin on ketjutettavissa virtalähteen jousiliittimillä. MMJ- johdotukseen soveltuvassa virtalähteessä on asentamista nopeuttava painettava vedonpoisto.
| Nimi | DEKA 10W valkoinen |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-UPN120V-10WDIP |
| Sähkönumero | 4236724 |
| Teho | 10W |
| Värilämpö | DIP 3000K/3500K/4000K |
| Valon määrä @3000K | 700 lumen |
| Valotehokkuus | 70 lumen/W (3000K), 76 lumen/W (4000K) |
| Halkaisija | 120*120mm |
| Asennusaukko | 108-113mm neliö |
| Korkeus (mm) | 24mm |
| Upotetun osan korkeus | 22mm |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP44 |
| Suojausluokka | II |
| Käyttöikä L70B10 | >100 000h Ta 45°C |
| Käyttöikä L80B10 | 70 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 70 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 110° |
| Ohjaustapa | TRIAC-himmennys |
| Virtalähde | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Virtalähde kotelointiluokka | IP20 |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 155 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B13 | 202 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 248 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 310 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 155 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C13 | 202 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 248 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 310 |
| Pakkauskoko (kpl) | 24 |
| GTIN-koodi | 6430080491421 |