ARIAL ROUND Multi 110 20-40W 3CCT – Moduulivalaisin pyöreällä valon avautumisaukolla
ARIAL ROUND Multi on laadukas moduulivalaisin, joka on suunniteltu erityisesti julkisiin tiloihin, joissa tarvitaan tehokasta ja visuaalisesti miellyttävää yleisvalaistusta. Tyypillisiä käyttökohteita ovat toimistojen työpistealueet, koululuokat, käytävät, aulat, virastot ja terveydenhuollon tilat.
Valaisimen mikroprismakupu (UGR <19) ehkäisee häikäisyä ja täyttää toimistovalaistuksen vaatimukset. Värilämpötila on valittavissa DIP-kytkimestä kolmesta vaihtoehdosta – 3000K, 4000K tai 5700K – mikä mahdollistaa valaistuksen sovittamisen eri käyttötarkoituksiin.
Valaisin tarjoaa säädettävän tehon 20–40 watin välillä 2W välein, ja valovirta skaalautuu 2200–4400 lumenin välillä. Valotehokkuus 110 lm/W varmistaa energiatehokkaan lopputuloksen.
Toimitukseen sisältyvä ketjutettava kytkentärasia nopeuttaa asennusta.
Asennusmahdollisuudet:
Takuu 5 vuotta.
| Nimi | ARIAL ROUND Multi 110 20W-40W 3CCT MP |
|---|---|
| Tuotekoodi | JPL-MOR6060-MLT110-MP-3CCT |
| Sähkönumero | 4135927 |
| Teho | 20-40W |
| Värilämpö | DIP 3000K/4000K/5700K |
| Valon määrä @4000K | 2200-4400 lumen |
| Valotehokkuus | 110 lumen/W |
| Asennustapa | Pinta-asennus erillisellä kehyksellä, Uppoasennus |
| Koko | 595mm*595mm |
| Korkeus (mm) | 25mm |
| Rungon materiaali | SPCC |
| Rungon väri | Valkoinen |
| Kotelointiluokka | IP20 |
| Suojausluokka | II |
| IK-luokitus | IK04 |
| Käyttöikä | L80B10 100 000h Ta 45°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L80 |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 90° |
| Häikäisyindeksi | UGR<19 |
| MacAdam | 3 SDCM |
| Optiikka | Mikroprisma |
| Ohjaustapa | ON/OFF |
| Liitäntälaite | Erillinen, kuuluu toimitukseen |
| Liitäntälaitteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 3×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0.9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus ja oikosulku |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 85 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 138 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B20 | 172 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 142 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 230 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C20 | 287 |
Kirjaudu sisään nähdäksesi hinnat