FIXIT DALI 1500 60W IP65 IK08 – Tehokas ja ohjattava teollisuusvalaisin
FIXIT DALI 1500 on kestävä ja energiatehokas valaisin parkkihalleihin, varastoihin ja tuotantotiloihin. Tehokas 9000 lm valovirta ja 120° valonjako takaavat kirkkaan ja tasaisen valaistuksen.
Värilämpötila valittavissa DIP-kytkimellä (3000K, 4000K, 5700K). DALI- ja PUSH DIM -ohjaus tuo joustavuutta ja energiansäästöä. IP65-suojaus ja IK08-iskunkestävyys tekevät siitä erinomaisen ratkaisun vaativiin olosuhteisiin.
Läpijohdotettava rakenne nopeuttaa asennusta, ja opaalikupu vähentää häikäisyä tarjoten miellyttävän valon.
| Tuotekoodi | JPL-TV1500-60WDIP-DALI |
|---|---|
| Sähkönumero | 4309309 |
| Teho | 60W |
| Valon määrä | 9000 lumen |
| Koko: | 1500mm*83mm*72mm |
| Värilämpö | DIP-kytkin 3000K/4000K/5700K |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| Iskunkestävyys | IK08 |
| Suojausluokka | II |
| Himmennettävä | DALI/painonappi |
| Rungon materiaali | PC |
| Valonlähde | kiinteä LED |
| Värintoistoindeksi | CRI>80 |
| Valon avautumiskulma | 120° |
| Käyttöikä | L80B50>100 000h Ta55°C |
| Valovirran alenema | 100 000h L85 |
| Virtalähde | Sisäänrakennettu |
| Virtalähteen tyyppi | Vakiovirta |
| Ketjutettava | Kyllä |
| Liitintyyppi | Jousiliitin |
| Liitäntä | 5×0,5-2,5mm |
| Käyttöjännite | 230VAC |
| Verkkotaajuus | 50Hz |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Käyttölämpötila | -20…+45°C |
| Suojaus | Ylikuormitus, ylikuumenemis- ja oikosulku |
| Asennustapa | Pinta-asennus |
| Saatavuus | Varastotuote |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B10 | 22 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja B16 | 32 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C10 | 34 |
| Enimmäismäärä / johdonsuoja C16 | 54 |